מדוע אתה צריך ביטוח רכב

קיום ביטוח רכב הוא דרישה חוקית ועם רמת הכיסוי הנכונה, מעניק הגנה כספית במקרה בו נפגע רכבכם. זה גם יספק כיסוי לפגיעות בנהגים, נוסעים או הולכי רגל אחרים ורכושם.

תאונות קורות, כך שמרגיע לדעת שאתה מכוסה כלכלית אם אתה מעורב באחת.

מדוע יש צורך בביטוח רכב?
קיום ביטוח רכב הוא חיוני מכיוון שהוא מכסה את ההוצאות שלך במקרה של נזק לרכב או פגיעות בנהגים, נוסעים או הולכי רגל אחרים.

כדי לעמוד בחוקי המדינה
החוקים של כל מדינה קובעים מגבלות כיסוי מינימליות לחבות אוטומטית שהנהגים נדרשים לקנות. מגבלה היא הסכום המרבי שהמבטח שלך ישלם בגין תביעה מכוסה. יתכן שתרצה להגדיל את מגבלות הכיסוי שלך מעבר לדרישות המינימום של המדינה שלך. אחרת, אתה עלול לשלם מהכיס אם, למשל, אתה גורם לשבר נפגע של נהג אחר והשטרות הרפואיים שלהם חורגים ממגבלות הכיסוי שלך. תלוי איפה אתה גר, מדינות מסוימות דורשות ממך לקנות כיסויים נוספים בפוליסת ביטוח הרכב שלך, כגון כיסוי נהג לא מבוטח או הגנה על נזקי גוף.

כדי לעזור להגן על הכספים שלך
אם אתה גורם לתאונת דרכים, אתה עלול להיות אחראי לעלויות הכרוכות בכך. אלה עשויים לכלול שכר טרחה משפטי, הוצאות רפואיות של הנפגע או פיצוי הכנסה שאבד לו. כיסוי התחייבות עשוי לעזור בתשלום עבור עלויות אלה. ללא כיסוי חבות (או מגבלות אחריות נאותות), סביר להניח שתצטרך לשלם עלויות אלה מכיסך הפרטי.

למתן דרישות הלוואה או חכירה
אם אתה מממן את רכבך או מחכיר אותו, המלווה שלך עשוי לדרוש ממך לרכוש כיסוי התנגשות וכיסוי מקיף. מכיוון שהמלווה או סוכן הליסינג הוא בעל השעבוד ברכבכם בזמן שאתם מבצעים תשלומים, שני הכיסויים הללו עשויים לעזור בהגנה על השקעתם. כיסוי מקיף או התנגשות עשוי לסייע בתשלום לתיקון הרכב או החלפתו אם הוא נפגע באובדן מכוסה.

כדי לעזור להגן על רכבך
גם אם אתה הבעלים של רכבך על הסף, ייתכן שתרצה לשמור על כיסוי התנגשות וכיסוי מקיף בפוליסת ביטוח הרכב שלך. מה אם המכונית שלך תיפגע בסערת ברד? כיסוי מקיף עשוי לסייע בתשלום עבור תיקונים או החלפות אם המכונית שלך נגנבה או נפגעה על ידי משהו שאינו התנגשות, כמו חפצים נופלים או שריפה.

לחלופין, נניח שפגעת בטעות בתיבת דואר ופגעת בפגוש הקדמי של המכונית שלך. כיסוי התנגשות עשוי לעזור לשלם לתיקון המכונית שלך אם אתה פוגע בחפץ או ברכב אחר, ללא קשר לתקלה.

ללא כיסוי מקיף או כיסוי התנגשות, היית צריך להשתמש בכספך שלך כדי לתקן את המכונית שלך.

כדי לעזור להגן על הנוסעים שלך
כיסוי תשלומים רפואיים והגנה על נזקי גוף עשויים לעזור בתשלום עבור החשבונות הרפואיים שלך אם אתה נפגע בתאונה. וזה גם עשוי לעזור בכיסוי הוצאות הנוסעים שלך בגלל התאונה. הכיסוי עשוי לעזור בתשלום עבור ביקורי בית חולים, חשבונות רופאים וניתוחים.

כדי לעזור לך להגן על עצמך
למרות שכיסוי אחריות הוא דרישה חוקית, אנשים רבים נוהגים בלעדיו. כיסוי נהג לא מבוטח עשוי לעזור בתשלום החשבונות הרפואיים שלך אם אתה נפגע על ידי נהג ללא ביטוח. כיסוי זה נדרש במדינות מסוימות ואופציונלי במדינות אחרות.

קיום הכיסוי הראוי לביטוח רכב במקום יכול לחרוג ממילוי דרישה חוקית. פוליסת ביטוח רכב עשויה לסייע בהגנה על הרכב שלך, על הארנק ואף להציע שקט נפשי. שוחח עם סוכן מקומי שיוכל לעזור לך לבחור את הכיסוי המתאים לצרכים שלך.

יש לבטח את כל הנהגים כנגד אחריותם כלפי אנשים אחרים, כקבוע בחוק התעבורה בדרכים 1988.

ביטוח יכול לספק תמיכה כספית גם אם המכונית שלך גנבה, הושחתה או נהרסה על ידי שריפה.

יתכנו מקרים בהם אינך צריך לבטח את הרכב שלך, לדוגמה, אם הצהרת על רכבך מחוץ לכביש דרך הודעת שטח חוקית (SORN) מ- DVLA.

מה אם אני לא מבוטח?
נהיגה ללא ביטוח רכב אינה חוקית. אם אין לך את זה, אתה יכול להיקנס או לפסול נהיגה.

הקנס המקסימלי אינו מוגבל, בנוסף תקבלו שש עד שמונה נקודות עונש ברישיון.

הממשלה בוחנת כעת קנסות בגין נהגים לא מבוטחים שהורגים או מעורבים בתאונות.

למשטרה יש גם כוח לתפוס ולהשמיד כל רכב שמונע ללא כיסוי.

סוגי ביטוחי רכב
ישנן שלוש דרגות כיסוי שתוכלו לבחור מהן – צד שלישי; צד ג ', אש וגניבה; ומקיף.

צד ג '- זהו המינימום היחיד הנדרש על פי החוק, אך אינו תמיד הזול ביותר. זה מכסה פגיעות באנשים אחרים ופגיעה ברכוש של אחרים.
צד ג ', שריפה וגניבה – זהה לצד ג' אך מכסה גם את עלות התיקונים או רכב חלופי אם המכונית שלך נגנבה או נפגעה מאש.
מקיף – זוהי רמת הכיסוי הגבוהה ביותר שתוכלו להשיג. זה מגן מפני נזק לרכב שלך כמו גם מתאונות מעורבות אנשים אחרים. זה יכול לכלול גם ביטוח רכב באדיבות וביטוח הוצאות משפטיות; עם זאת, זה עשוי להיות בתשלום נוסף.
המבטח שלך עשוי גם לאפשר לך להוסיף נהגים ששמו למדיניות שלך שיכולים גם לנהוג במכונית שלך, אך חשוב לזכור כי הנהג הראשי חייב להיות האדם שנוהג ברכב הכי הרבה.

כיצד מתבצע עלות ביטוח הרכב?
הפרמיה שלך מבוססת על מספר גורמים, כולל גילך, מקום מגוריך, סוג המכונית שאתה נוהג בהם, משלח ידך, מקום בו מכוניתך נשמרת, לשם מה אתה משתמש בה והאם הורשעת בעבירות נהיגה כלשהן. .

לעתים קרובות תוכלו להוריד את הפרמיה על ידי תשלום עודף גבוה יותר, שזה הסכום שעליכם לתרום לעלות תביעה שתגישו.

צעירים בפרט מתמודדים עם פרמיות גבוהות בגלל הסיכון הגדול יותר לתאונות שהם נושאים וחלקם עשויים להתפתות לחתוך פינות כדי להשיג עסקה זולה.

עם זאת, מחלקת אכיפת הונאות ביטוח (IFED) הזהירה את הנהגים להיות על המשמר שלהם מפני 'מתווכי רפאים', המוכרים ביטוח מזויף.

הם טורפים את אלו שמשלמים את הפרמיות הגבוהות ביותר על ידי הצעת מבצעים זולים ברשת, לצד הדרך או במסעדות.

ודא תמיד שהמבטח שלך מוסדר על ידי הרשות להתנהלות פיננסית.

אין תביעות הנחה
עבור כל שנה שאינך מגיש תביעה בביטוח הרכב שלך, תרוויח שנה ללא תביעות הנחה (עד מקסימום 9 שנים). ההנחה ללא תביעות זו מתורגמת אז להנחה בחידוש, אף כי לא תמיד מובטחת הפחתה בפרמיה במידה ויש שינוי בנסיבותיך או בשווקים.

לעתים קרובות זה יישאר על כנו אם תגיש תביעה לתאונה שלא אשמתך. עליכם תמיד להודיע ​​למבטח שלכם על כל תאונה בה אתם מעורבים, גם אם אינכם מגישים תביעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *