כל מה שצריך לדעת על ביטוח רכב

נקודות ביטוח שיש לקחת בחשבון לפני שקונים רכב

רוב האנשים יודעים שהם זקוקים לביטוח לרכב החדש שלהם, אך בהתרגשות של רכישת רכב הם עשויים לא לחקור אותו בדיוק כמו שהם צריכים. דילוג על פרט זה עלול לגרום לבעיות כלכליות כמעט ברגע שתגרש מהמגרש.

"אתה צריך לקנות ביטוח לפני שאתה אי פעם הולך על המגרש כדי לנהל משא ומתן לרכישת מכונית," אומר פני גוסנר, אנליסט צרכנים ב- Insure.com. "בטח, התבונן במכוניות וצמצם את האפשרות והדגם המדויק שאתה יכול לקנות, אך קח בחשבון גם את עלויות ביטוח הרכב שלך. כאשר הבחירה שלך במכונית מצטמצמת לכמה, הגיע הזמן להסתובב בביטוח. "

ההמתנה לקנות רכב עד שתמיין את צרכי הביטוח שלך עשויה לחסוך לך מאות דולרים מכיוון שכמה רכבים, כמו מכוניות ספורט, יכולים לשאת בשיעורי ביטוח גבוהים יותר. בעוד שתשלום רכב חדש עשוי להיות סביר, עליכם לקחת בחשבון ביטוח רכב כחלק מהעלות. הגן על עצמך, על המכונית שלך ועל הכספים שלך על ידי התחשבות בנקודות המפתח הללו מגוסנר לפני שאתה קונה:

  1. קבע כמה זמן ביטוח הרכב הנוכחי שלך יכסה את המכונית החדשה שרכשת. "אם אתה מחליף רכב בפוליסה שלך, בדרך כלל אותו כיסוי ישתנה למכונית החדשה שלך," אומר גוסנר. "זה יכול להיות קצר עד 24 שעות או 14 יום, אז בדוק לפני שאתה קונה כדי לגלות מה זה ולא להניח שיש לך כיסוי. כמו כן, אם אינך מחליף מכונית, יתכן שלא יהיה לך כיסוי כלל. "
  2. אל תניח שהסוכנות תטפל עבורך בניירת הביטוח. לא רק הצוות עסוק, זו לא באחריותו להתקשר ולהוסיף מכונית למדיניות שלכם. "אם הם מסתכלים על כרטיס הביטוח שלך ומאפשרים לך לנסוע, זה בגלל שהם מניחים שבדקת ויודעים שיש כיסוי במסגרת הפוליסה הנוכחית שלך," אומר גוזנר. קחו בחשבון שאם אתם מממנים רכב או שוכרים רכב, בעל השעבוד יחייב כי יש לכם לא רק ביטוח חבות אלא גם כיסוי מקיף והתנגשות, ”היא מוסיפה,“ אז אם יש לכם כיסוי לחבות בלבד, אלא שתצטרכו מקיף ומקיף התנגשות עם המכונית החדשה שלך, תוסיפו אותה לפני שתעזוב את המגרש – היא לא תתווסף עבורך באופן אוטומטי. "
  3. להבין מה צריך. כשקונים רכב אתה צריך לדעת כמובן את עלות המכונית, אך אתה צריך גם להבין איזה כיסוי, גבולות והשתתפות עצמית עליך לקנות. לדוגמה, בעלי השעבוד בדרך כלל מבקשים השתתפות עצמית הנמוכה מ- $ 500 ומטה, אומרים גוסנר. דבר עם סוכן הביטוח שלך.
  4. כיסוי התחייבות הוא הביטוח הבסיסי שאתה צריך לנהוג בכבישים. רוב המדינות דורשות מכיסוי זה לשלם עבור נזקים או פציעות לאחרים שעשויים להיות אחראים להם בעת הנהיגה ברכב, אומר גוזנר.
  5. הגנה מפני נזקי גוף (PIP) PIP נדרש במדינות ללא תקלות כחלק מפוליסת ביטוח הרכב הבסיסית שלך. היא משלמת עבור ההוצאות הרפואיות שלך עד גבולותיה, ללא קשר לתקלה בתאונה. שוב, דבר עם הסוכן שלך. כמו כן, וודא שאתה יודע מה הכיסוי, המגבלות וההשתתפות העצמית (מקיף והתנגשות יש השתתפות עצמית שאתה חייב לבחור) כשאתה קונה ביטוח כדי שתשיג את הצעות המחיר הנכונות, אמרה.
  6. ביטוח פערים הוא חובה אם אתה חייב יותר מכפי ששווה לרכבך. מכוניות פוחתות ברגע שאתה נוסע מהמגרש. ישנן דוגמאות רבות לכך שרוכשי המכוניות הסתכמו בקרוב לאחר הרכישה וחייבים אלפים יותר מכיסוי הביטוח שלהם. "ביטוח הפער משלם את ההפרש בין שווי הרכב בזמן ההפסד הכולל שלו לבין מה שאתה עדיין חייב עליו", אומר גוסנר.
  7. הגן על עצמך בביטוח התנגשות. מה אם תיסע מהמגרש ונפגע מרכב או חפץ אחר כמו עגלת קניות? ביטוח התנגשות מגן על המכונית שלך. זו הסיבה שמחזיקי השעבוד מחייבים אותך לשאת אותו: המכונית היא עדיין הנכס של בעל השעבוד, אומר גוזנר.
  8. ביטוח מקיף מכסה את המכונית שלך לנזקים הקשורים למזג האוויר. גרים באזור שנפגע לעתים קרובות על ידי טורנדואים? באזור שיטפון? כיסוי מקיף הוא קנייה חכמה, גם אם אינכם חווים מזג אוויר קיצוני. זה מגן עליך במקרה שהמכונית תיפגע משריפה, גניבה או ונדליזם. שוב, צפו מבעל השעבוד להתעקש שיש לכם כיסוי זה כך שניתן יהיה לתקן את הרכב או לשלם אותו אם מדובר בהפסד מוחלט.

מקום נהדר להתחיל בו הוא לעבוד עם הסוכן שלך כדי לעזור לך לזהות את הכיסוי הטוב ביותר עבורך ועבור המכונית החדשה שלך.

מציאת ביטוח רכב נכון

מרבית המדינות דורשות מבעלי רכב לקנות ביטוח אחריות, וחלקם דורשים כיסוי לנהג לא מבוטח ו / או הגנה על נזקי גוף. אבל בעלי ביטוח נדרש רק לא מספיק להרבה אנשים. נהגים רבים רוצים ביטוח טוב יותר למקרה שהם יתבעו לאחר תאונה, ורבים רוצים ביטוח בגין נזק לרכבים שלהם. לחץ על מצגת השקופיות למטה כדי למצוא סוגי כיסוי בסיסיים שתרצו בנוסף לביטוח חבות.

חיסכון בכסף בביטוח רכב

ק

כעת, כיצד מתומחר ביטוח רכב, יעזור לך לחסוך כסף. יתכן שלא תבינו את כל הגורמים שחברות ביטוח הרכב שוקלות עליהם. בואו נראה כיצד נקבעים שיעורי ביטוח רכב ונמצא דרכים שתוכלו לחסוך.

שמור על רישום נהיגה נקי

גרימת תאונת דרכים היא אחת הסיבות הגדולות לשיעורים גבוהים. חברות ביטוח רכב מוסיפות בדרך כלל היטל בזמן החידוש לאחר הגורם לתאונה. תשלום נוסף הוא עלייה לפרק זמן מסוים. אם יש לך תשלום נוסף, שאל את הסוכן שלך מתי זה ייגמר.

שמור על אשראי טוב

חברות ביטוח רבות לוקחות בחשבון את האשראי שלך (המכונה לעיתים ציון ביטוח מבוסס אשראי) כאשר הן מחשבות את פרמיית ביטוח הרכב שלך. חברות הביטוח מצאו כי יש אשראי לקוי מתואם עם טענות נוספות. (לא כל המדינות מאפשרות את התרגול.)

הגדל את ההשתתפות העצמית שלך בכדי לחסוך כסף

אם יש לך ביטוח מקיף והתנגשות, אתה יכול להפחית את הפרמיה שלך על ידי הגדלת ההשתתפות העצמית. השתתפות עצמית היא הסכום שנלקח מצ'ק ביטוח אם אתה מבצע התנגשות או תביעה מקיפה. השתתפות עצמית אופיינית מתחילה ב- $ 250 או $ 500, אך הגדלת ההשתתפות העצמית שלך ל- $ 1,000 או $ 2,000 תחסוך לך כסף. רק וודא שאתה יכול להרשות לעצמך את ההשתתפות העצמית הגבוהה יותר למקרה שתגיש תביעה. (אין ביטול התחייבות בהשתתפות עצמית.)

החלף תכניות חיוב

חברות ביטוח מספקות לרוב אפשרויות חיוב כמו חודשי, רבעוני, חצי שנתי או שנתי. להלן דרכים לחסוך:

• שלם במלואו ולא בתשלומים. מבטחים רבים נותנים הנחה על כך.
• שאל את המבטח שלך אם יש הנחה לשימוש במשיכות אוטומטיות (תשלומי תעודת סל) לתשלום חשבונות ביטוח הרכב שלך.
• חלק מהמבטחים מציעים הנחות בגין הפיכת נייר. תקבל חשבונות ומדיניות באופן אלקטרוני.

חנות השוואה

מכיוון שהצעות מחיר לביטוח רכב הינן חינמיות וקלות להשגה, קניות השוואה הן שימוש טוב בזמן. ראינו כי המחירים משתנים במאות דולרים בקרב המבטחים עבור אותו כיסוי. קבל הצעות מחיר מכמה חברות לפחות כך שתקבל מושג מהי "עסקה טובה".

EverQuote יכול לחבר אותך לסוכנים אשר יתנו לך הצעות מחיר ולענות על כל שאלה שיש לך בנושא כיסוי לרכישה.

אל תתנו לפוליסה

אם אתה נותן לפוליסת ביטוח הרכב שלך לפסול – כלומר תפוג מבלי לבטל אותה – צפה לשיעורים גבוהים יותר כשאתה הולך לקנות פוליסה אחרת. אם אינך שומר על כיסוי רציף, אתה נתפס כלקוח מסוכן.

הסר כיסוי מיותר על מכוניות ישנות

התנגשות וביטוח מקיף יכולים להיות פחות יקרים ככל שמכונית מתבגרת. חשבו על זה ככה: אם המכונית שלכם נגנבה או מסתכמת, התשלום המקסימלי הוא שווי המכונית. מכונית ישנה עשויה להיות בעלת ערך מועט, ולכן התשלום עבור התנגשות וכיסוי מקיף לאורך שנים רבות עשוי לא להיות הגיוני מבחינה כלכלית. אתרים כמו NADAguides.com יכולים לעזור לכם לקבוע את הערך הנוכחי של מכונית.

מצא חברה טובה

קבלת מחיר נהדר היא חשובה, אך כך גם למצוא חברת ביטוח רכב עם שירות לקוחות טוב. בדוק את הביקורות שלנו על חברות הביטוח הגדולות כדי לראות כיצד הן מתבצעות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *