7 עובדות ביטוח מעניינות

עולם הביטוח הוא הרבה יותר מעניין ממה שאתה בטח חושב שהוא. לדוגמה, ביפן, גולפים רכשו ביטוח גולף מכיוון שאם הם אי פעם יכו חור באחד, הם יצטרכו להוציא הרבה כסף בקניית משקאות ומתנות להרבה אנשים. בינתיים, חלקי הגופות של אנשים מסוימים היו מבוטחים, כשנגן הבס של קיס ג'ין סימונס ביטח פעם את לשונו במיליון דולר.

להלן מבט לעשר עובדות מפתיעות ומעניינות בנושא ביטוח, שאת חלקן אולי תרצו לפעול, מכיוון שהן יכולות לחסוך לכם כסף.

מספר 1: ביטוח הבית שלך מכסה ככל הנראה נזק להר געש ומטאור

יתכן שאתה יודע כי ביטוח הבית שלך אינו מגן עליך מפני נזקי שיטפון, אך אינך יכול להעריך לחלוטין את כל מה שהוא כן מגן עליך. פוליסות ביטוח דירה מכסות בדרך כלל נזקים מ הרי געש ואפילו מטאורים למשל. עם זאת, כמו נזקי שיטפון, נזק לרעידות אדמה בדרך כלל אינו מכוסה. עדיף לקרוא את המדיניות שלך מקרוב, או לשוחח עם הסוכן שלך, כדי לברר מה בדיוק אינו מכוסה, כך שתוכל להחליט אם ברצונך להוסיף כיסוי אחר, למשל לרעידות אדמה. (רעידות אדמה יכולות להתרחש במקומות לא צפויים – אחת גדולה מאוד קרתה מזמן במיזורי.)

מס '2: צמצום ביקורים מיותרים בחדר המיון יכול להוזיל את עלויות הבריאות

ביקורים רבים במקרי חירום אינם מקרי חירום באמת: אנשים שהולכים לשם עשויים להיות מטופלים על ידי הרופאים הראשיים שלהם או אולי מתקן לטיפול דחוף. חדרי מיון הם יקרים: "ההערכה היא כי ניתן לחסוך יותר מ -18 מיליארד דולר בשנה אם אותם מטופלים שבעיותיהם הרפואיות נחשבות 'נמנעות' או 'לא דחופות' היו מנצלים את שירותי הבריאות הראשוניים או המונעים ולא מסתמכים על טיפול במיון על פי הצרכים הרפואיים שלהם, "על פי האנשים באתר Debt.org. דוגמת Blue Cross & Blue Shield של רוד איילנד, כדוגמה, מצאו לאחרונה כי 40% ממחלקת החירום שמבקרת בהם מכסה, המייצגים כ -90 מיליון דולר בטיפול (נכון לשנת 2018), היו מיותרים. היא הצליחה להפחית את השימוש בחדר המיון בכמה נקודות אחוז, בהיקף של 4.5 מיליון דולר בהימנעות עלויות, ובכך לחסוך כסף למבטח, ובסופו של דבר לצרכן. תוצאה חשובה נוספת היא שחדרי המיון בסופו של דבר פחות עמוסים, וייתכן שנראה מהר יותר את מי שצריך באמת להיות שם.

מספר 3: ציון האשראי שלך יכול להשפיע באופן משמעותי על עלויות הביטוח שלך

אתה בטח יודע על ציוני אשראי המשפיעים על שיעורי הריבית המשכנתא שאתה מציע, אך יתכן שלא תבינו שיש "ציוני ביטוח מבוססי אשראי" המשפיעים על דמי הביטוח שאתה מצוטט – ולעיתים באופן משמעותי. לדברי פייר אייזק, החברה שעומדת מאחורי ציוני ה- FICO, כ -95% מכלל מבטחי הרכב וכ- 85% מכלל מבטחי הבית משתמשים בציונים הללו במידת ההיתר. (כמה מדינות, כמו קליפורניה, מרילנד ומסצ'וסטס, מגבילות או אוסרות את השימוש בהן.) החברות חושבות שציונים המשקפים את אופן ניהול כספך עשויים לרמוז גם על הסבירות שתגיש תביעות ביטוח. דו"ח של האנשים ב- TheZebra.com מצא כי "נהגים עם אשראי לקוי עשויים לשלם פי שניים עבור ביטוח רכב מאשר אלו עם אשראי יוצא דופן. באופן לאומי, שיפור ציון האשראי שלך מהעניים לעניים למעט יוצא דופן יחסוך לך 53% (יותר יותר מ- 1,400 דולר לשנה. " למרבה המזל, אתה יכול לנקוט כמה צעדים כדי להגדיל את ציון האשראי שלך.

מספר 4: פוליסות ביטוח דירה אוסרות לרוב על גזעי כלבים מסוימים

פוליסות ביטוח דירה רבות אוסרות עלייך להחזיק סוגים מסוימים של כלבים כחיות מחמד – מכיוון שהם עלולים לגרום לבעיות. כ- 4.5 מיליון אנשים ננשכים על ידי כלבים מדי שנה, וכ- 20% מעקיצות הכלבים דורשים טיפול רפואי, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעה. כל מה שעולה הרבה מבטחי בעלי בתים – בשנת 2017 דיווחו על תביעות אחריות על 686 מיליון דולר הקשורים לנגיסות כלבים ופגיעות אחרות הקשורות לכלבים, כך נמסר מהמכון לביטוח וחוות המדינה. גזעי כלבים הנמצאים בדרך כלל מודרים ממדיניות סטנדרטית כוללים אקיטס, מסטפים, פיטבול, מלמסוטים באלסקה ורוטווילרים. במקרה הצורך, אתה יכול לשלם תוספת כדי להוסיף כיסוי לכלבך, או על ידי קניות בסביבה, ייתכן שתמצא מדיניות המכסה אותו.

מספר 5: ביטוח רכב לבני נוער גברים יכול להיות יקר באופן מפתיע

עלויות המכללה אינן כל מה שתתמודד כשבני הנוער שלך יתחילו לנהוג: תצטרך גם לכסות אותם בביטוח רכב, וזה יכול להיות יקר למדי. האנשים באתר insurance.com ציינו כי "הורה המוסיף נער גבר לפוליסה שלהם יכול לצפות שהשיעור החדש שלהם יגיע לגובה של 6,186 דולר, ובמקרים מסוימים 227% יותר מאשר לבטח נהג בוגר בלבד, ונער קונה את המדיניות של עצמה יכולה להיות יקרה עוד יותר. " לבני שש-עשרה יש תאונות כפליים מגילאי 18 ו -19, והוספת ילד בן 16 למדיניות שלך יכולה לעלות לך כ -3,000 $ או 4,000 $ או יותר, בהתאמה, עבור ילדה או ילד. (אם אתם זקוקים לביטוח כזה, קנו סביב, מכיוון שתעריפים עשויים להשתנות מאוד.)

נ

o. 6: חלק מהמעסיקים מציעים שירותי בריאות להורים לעובדים

אמריקאים רבים מקבלים שירותי בריאות בחסות מעבידים – עבור עצמם, או עבור עצמם ובני זוגם, או עצמם, בני זוגם וילדיהם. זה נתון. אולם בסין, סטארבקס לקחה את ביטוח הבריאות בחסות המעסיק צעד קדימה, והציעה לכסות את הורי העובדים. זה מוגבל לעובדים שנמצאים בחברה לפחות שנתיים, והיא מספקת כיסוי למחלות קשות עבור כ -30 מחלות להורים שהם פחות מגיל 75 וגרים בסין. זה נראה כמו מהלך עסקי חכם במדינה בה עובדים רבים חשים אחריות רבה לטפל בהוריהם, וזה יכול להפוך את סטארבקס למעסיק תחרותי יותר שם. לא ניתן להעלות על הדעת כי ביטוחים מסוגים חדשים יהיו זמינים גם לאמריקאים. לא תמיד היה לנו ביטוח לחיות מחמד, למשל.

מספר 7: אמריקאים רבים חושבים שחוק הטיפול המשתלם ו- Obamacare שונים

השקת "חוק טיפול במחיר סביר", המכונה גם אובאמקארה, נתקלה בהתנגדות קולנית מצד אמריקאים רבים, יחד עם תמיכה חזקה מצד רבים אחרים, ורפובליקנים רבים מנסים למגר אותה או להחליש אותה במשך שנים, בהצלחה מסוימת. עם זאת, ממצא מעניין לאורך הדרך הוא שמיליוני אמריקאים לא מבינים כי החוק לטיפול במחיר סביר ו- Obamacare הם אותו דבר – ורבים שאינם אוהבים את Obamacare אוהבים את חוק Care Affordable. סקר שערך Morning Consult ב -2017 מצא כי באופן מלא "35% מהנשאלים אמרו שהם חושבים שאובמקרר וחוק הטיפול המשתלם הם מדיניות שונה (17%) או שלא ידעו אם הם זהים או שונים (18%)."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *