ביטוח דירה לבעלי כלבים

קניות לביטוח דירה יכולות להוות אתגר אם יש לכם כלב – במיוחד אם גזעו נתפס כמסוכן. מדריך זה יעזור לכם לקבל מדיניות (ותעריף משתלם) ללא קשר.

לשישים וחמישה אחוזים ממשקי הבית בארה"ב יש חיית מחמד, על פי סקר בעלי החיות המחמד הלאומי 2015-2016 שערך האגודה האמריקאית למוצרי חיות מחמד. כמעט 78 מיליון מאותם חיות מחמד הם כלבים.

מרשים, נכון? חלקם עשויים לתאר את הדמות הזו גם כמדאיגה. אחרי הכל, אלה poochs לפגוע הרבה אנשים מדי שנה.

באופן ספציפי, המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן מעריכים כי כלבים נושכים כארבעה וחצי מיליון בני אדם בשנה. וחמישית מהעקיצות הללו רציניות מספיק כדי לדרוש טיפול רפואי.

הנתון האחרון בוודאי הוא מה שגרם לחלק מתעשיית הביטוח – ספקי ביטוח דירה, במיוחד – להפנות עין זהירה כלפי "החבר הכי טוב של האדם".

ובכן, הסטטיסטיקה המדהימה והדומה המציגה אמריקאים מגישים עשרות אלפי תביעות אחריות בביטוח דירה עקב עקיצות כלבים ופציעות אחרות הקשורות לכלבים בכל שנה. למעשה, המכון למידע ביטוח (III) וחוות המדינה חשפו לאחרונה כי בעלי בתים בארה"ב הגישו יותר מ -15,000 מתביעות אלה בשנת 2015.

כמו כן, המבטחים הוציאו כ -570 מיליון דולר כתוצאה מהתביעות הללו, וסכום זה שווה לשליש מכלל הדולרים באחריות בעלי בתים ששולמו באותה שנה.

למרות שמספר התביעות בביטוח דירה שקשור לפציעות הקשורות לכלבים בשנת 2015 היה הנמוך ביותר מאז 2007, הערך המשולב והעלות הממוצעת שלהן (קצת יותר מ- 37,000 $) מייצגים שיאי שיא בענף.

באשר למה שגרם לאותם קוצים, לורטה ורטרס, סמנכ"לית התקשורת השלישית, טוענת כי הם נדרשו על ידי "עלויות רפואיות מוגברות כמו גם גודל ההסדרים, פסקי הדין ופרסי חבר השופטים שניתנו לתובעים, שעדיין נמצאים במגמת עלייה."

איזה גזעי כלבים דואגים ביותר למובילי ביטוח (או אילו כלבים מבטחים הכי פחות)?
שלב את האמור לעיל עם מידע המצביע על קומץ סוגי כלבים המהווים יותר מאותם עקיצות ופציעות יקרות יותר מאחרים וקל להבין מדוע חלק מהמבטחים מגבילים, מסרבים או מבטלים כיסוי ביתי אם לקוח מחזיק בגזע מסוים.

אחרים אינם שוללים גזעים מסוימים ממדיניות בעל הבית, או דורשים מבעלי בתים לחתום על כתב ויתור על אחריות בגין כל עקיצה שמתרחשת. או שהם מורידים כיסוי או מעלים פרמיות אם הכלב של הלקוח תוקף ופוגע במישהו.

אם כבר מדברים על זה, גזעי הכלבים המפורטים להלן נוטים להפוך את חברות הביטוח לעצבניות ביותר.

• אקיטה
• כלב אסקימוסי
• צ'ו צ'ו
• דוברמן פינשר
• רועה גרמנית
• פיטבול
• רוטוויילר
• האסקי סיבירי
• זאב היברידי

Liberty Mutual מחפשת למעשה את כל הגזעים הללו, בתוספת "כלבים קנריים" (המכונה גם Perro de Presa Canario), כאשר היא בודקת בקשות לביטוח דירה.

החברה "אינה מסרבת לספק כיסוי לבעלי בתים, או לדרוש את החרגת כיסוי האחריות של בעלי בתים, בהתבסס על גזע כלבים בלבד", מסביר גלן גרינברג, מנהל קשרי התקשורת בחברה ויחסי חסות. ובכל זאת, הוא מוסיף, לעיתים הוא סוקר את הגזעים הרשומים "לקבלת ביטוח בעלי בתים מכיוון ש [הם] מהווים סיכון מוגבר לאובדן."

באופן ספציפי, Liberty Mutual שוקל כל "אילוף שהכלב קיבל, את מזג הכלב, כל אובדן קודם וחיסונים", אומר גרינברג. כמו כן, נשקלים אם חיית המחמד המדוברת היא כלב שירות או טיפול.

"הימצאות לבדו של כלב בבית לא תביא להכחשת מדיניות או להחרגת כיסוי האחריות", הוא מוסיף. עם זאת, “גזעי כלבים מסוימים ידרשו בדיקה נוספת. אם הם לא עומדים בהנחיות הקבילות שלנו, אנו עשויים לבחור שלא לכתוב את המדיניות. "

אילו חברות ביטוח דירה אינן מפלות על בסיס גזע הכלבים?

לא כל חברות הביטוח פועלות כמו Liberty Mutual – כמו גם Farmers and Allstate – בעניין זה, יש לומר. בפרט ידוע כי המובילים הבאים מבטחים גזעי כלבים שחלק מהמתחרים שלהם "רשמו ברשימה השחורה":

• אמיקה
• צ'אב
• כיבוי אש
• בפריסה ארצית
• חוות מדינה
• USAA

מבטחים אלה בדרך כלל מסתכלים רק על היסטוריית הנשיכות של כלב בודד ועל היסטוריית האגרסיביות, ולא על גזעו, כאשר הם מחליטים להרחיב את כיסוי האחריות של בעלי בתים למישהו.

מדוע יש מדיניות של בעלי בתים המציגה רשימה שחורה של גזעי כלבים מסוימים? כמו כן, האם זה לא רעיון רע?
מה גרם לחוות המדינה ליישם מדיניות זו, שקיימת כבר מספר שנים ומשתרעת על כל 50 המדינות? דונדוב מגיב כי המבטח אינו מתמקד בגזע מכיוון ש"קביעת גזע של כלב על סמך המראה הפיזי של הכלב אינה קביעה מדויקת של סיכון, מכיוון שכל כלב עלול לנשוך מפחד. [וזה לא אומר בהכרח שהכלב תוקפני או מסוכן. "

האגודה למסצ'וסטס למניעת אכזריות לבעלי חיים המרכז הרפואי של בעלי חיים אנג'ל (MSPCA-Angell) מתנגדת באופן דומה לחברות ביטוח ומדיניות המכוונת לגזעי כלבים ספציפיים.

למה? אחת הסיבות היא שמחקר חדש מתעד כמה קשה לזהות את גזע הכלב על פי מראה, אומרת קארה הולמקוויסט, מנהלת הסנגור של MSPCA-Angell. ככזו, "התמקדות בגזע אינה דרך יעילה להעריך את הסיכון או למנוע עקיצות כלבים", היא מוסיפה ומשקפת את חששותיו של דונדוב.

בנוסף, הארגון שבבוסטון מקמט את מצחו על מדיניות זו מכיוון:

• הם מפלים לרעה בעלי כלבים אחראיים המתאמנים ומתקיימים כראוי עם חיות המחמד שלהם. בנוסף, הם מתמקדים בטעות בבעלי החיים ואינם מתחשבים בהתנהגותו ובאחריותו של הבעלים
• סביר להניח שהם גורמים לאנשים מסוימים להימנע מאימוץ גזעי כלבים מסוימים מכיוון שהם חוששים שלא יוכלו אז להשיג ביטוח דירה
• לעיתים קרובות קשה לקבוע אם כלב הוא זן מעורב, ואם כן, אחוז התערובת המיוצגת על ידי כל גזע
• חלק מהסטטיסטיקה על עקיצות כלבים עשויה שלא לקחת בחשבון את הפופולריות של הגזע, וכך נראה כי גזעים מסוימים נושכים לעתים קרובות יותר

"מבטחים שגזעים ברשימה השחורה אינם תואמים את המחקר העכשווי וחוות דעת מומחים על התנהגות כלבים ומניעת נשיכות", מוסיפה דונה ריינולדס, מנהלת חברת BADRAP באוקלנד שבקליפורניה.

"הרבה יותר מעשי עבור המבטחים לבחון את התנהגות הלקוחות שלהם בעת כתיבת פוליסות חדשות ולא להניח באופן שגוי שהתנהגותו של כלב תחזית על ידי מראהו", אומר ריינולדס. "למשל, מי שיש לו כלבים שהוכשרו להגנה, נהגו לשמור עליהם או שיש להם היסטוריה של נשיכות, מהווים סיכון פוטנציאלי בהשוואה לכלבים בסיכון נמוך, שהם חברתיים היטב, מנוהלים בצורה חכמה ומתייחסים אליהם כבני משפחה."
באשר למה שחברות ביטוח דירה צריכות לעשות במקום זאת, MSPCA-Angell מציעה שעליהן "להתמקד במניעת כל עקיצות כלבים ללא קשר לגזע."

דונדוב מוסיף כי על המבטחים לעבוד על "חינוך אנשים בנושא בעלות אחראית על חיות מחמד וכיצד ניתן לתקשר בבטחה עם כל כלב". ריינולדס מסכים. "לחברות הביטוח יש הזדמנות ייחודית לחנך את הציבור בנושא מניעת נשיכות ולהעלות את ההבנה שלנו באחריות של בעלי כלבים. על ידי כך הם יכולים לשמש כשותף חשוב כמו גם משאב עבור לקוחותיהם וקהילותיהם. "

טקטיקה זו בשילוב עם חוקים חזקים יותר לפיקוח על בעלי חיים עשויים לסייע לספקי הביטוח "להשיג את מטרתם לצמצם את מספר התביעות על עקיצת כלבים העומדים בפניהם", על פי MSPCA-Angell.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *