מדוע העתיד הדיגיטלי של ענף הביטוח כבר הגיע

טכנולוגיות הביטוח מתפתחות; זה לא ענף שמרני עכשיו עם מוצרים מורכבים ומבלבלים, שלא תוכלו לנהל בלי יועץ ביטוח וחבורה שלמה של מסמכים, כותב Informburo.kz.

ניתן להבחין בטכנולוגיות ביטוח בכיוון נפרד, insurtech. אפשר לקבל כל פוליסת ביטוח באופן מקוון תוך מספר דקות בלבד היום. כל מה שאתה צריך זה מחשב נייד או טלפון חכם וגישה לאינטרנט.

טכנולוגיות אלה פשוטות ובמחיר סביר ומאפשרות למשתמשים:

– לבטח את עצמם ואת יקיריהם מפני סיכונים שונים בסכום טוב;

– קנו פוליסות ביטוח באופן מקוון מבלי לבקר במשרד חברת הביטוח;

– חסוך זמן, שכן המדיניות מונפקת בכמה לחיצות;

– לקבל מוצרי ביטוח חדשים ורלוונטיים במהירות תוך התחשבות בצרכים השוטפים;

– קנו פוליסות ביטוח זולות יותר, מכיוון שהפורמט המקוון מרמז על חיסכון בעלויות עבור חברות הביטוח.

Insurtech
ביטוח טכנולוגי

Insurtech מתפתח במהירות ברחבי העולם. על פי נתוני Infoholic Research LLP, סך ההכנסות של חברות המפרקים הסתכם ב -533 מיליון דולר בעולם בשנת 2018, ובשנת 2023 הוא יוכפל ויסתכם ב -1.12 מיליארד דולר.

חברות סטארט-אפ Insurtech מפתחות בהצלחה פתרונות IT בתחומים כמו:

– בינה מלאכותית ולמידת מכונה;

– פתרונות נגד תרמית למינימום הונאות ביטוח;

טכנולוגיות להערכת ומניעת סיכוני סייבר;

– ניתוח וידאו וטלמטיקה;

– פלטפורמות לייעול תהליכים עסקיים.

הסיכוי לענף מעיד על ידי זרם ההשקעות בו. לטענת דלויט, סך ההשקעות בפרויקטים בתחום החקלאות בין השנים 1998 ל 2018 הסתכם בכ- 12.5 מיליארד דולר. לטענת וויליס טאוורס ווטסון, בשנת 2019 בלבד, גייסו חברות יזמים ופרויקטים לפחות 4.36 מיליארד דולר.

ארצות הברית נותרה השוק המוביל במשיכת השקעות בפרויקטים טכנולוגיים בביטוח עם נתח של פחות מ -50% ואחריו בריטניה כ -10%. ההשקעה הצומחת ביותר היא בסין, 10% מהשוק בשנת 2019 בלבד.

חמש חברות Insurtech הגדולות בעולם הן כדלקמן:

ZhongAn היא חברה סינית. המודל העסקי של החברה מבוסס על השימוש ב- AI ובביג דאטה.

Acko General הוא סטארט-אפ הודי. החברה המריאה באמצעות יצירת פלטפורמת ביטוח חדשנית המאפשרת ללקוחות לראות ולקנות את כל שירותי הביטוח במקום אחד.

אוסקר בריאות היא חברה אמריקאית הפועלת בביטוח בריאות. זה מספק ללקוחות עוקבי כושר בחינם המשולבים באפליקציה משלהם.

לימונדה היא חברה אמריקאית המתיימרת להיות פוליסת הביטוח הקוד הפתוח הראשונה בעולם. הוא מבוסס על השימוש ב- AI ועקרונותיו של כלכלה התנהגותית.

Shift Technology הינה חברה צרפתית. זוהי חברת B2B למבטחים העוסקים בתביעות לקוחות. החברה מציעה תוכנה כשירות (SaaS), משתמשת ב- AI ובניתוח נתונים כדי לאתר רמאי ביטוח.

אילו פרויקטים ניתן לצפות מ- insurtech בעתיד?

סביר להניח שביטוח טכנולוגי בקזחסטן יפתח ויציע מוצרים חדשים, וישפר את הניקוד, תוך שימוש בביג-נתונים ובבינה מלאכותית בחמש השנים הקרובות. אולי, יהיו מערכות אקולוגיות טכנולוגיות שלמות עבור בעלי מכוניות.

ביטוח טכנולוגי יתפתח, ולו משום שהוא עונה על אתגרים דחופים חדשים במהירות רבה. לדוגמא, ביטוח טכנולוגי ופשוט כנגד נגיף העטרה הופיע בשוק בזמן שיא. Insurtech מאפשרת לענות על כל מגמות מתפתחות אחרות ולענות על צרכי הלקוחות החדשים כמעט באופן מיידי.

שוק הביטוחים בקזחסטן הפך במהרה לדיגיטלי ומשתלב בצורה הרמונית בשגרת היום שלנו. קשה לדמיין מה יהיה הצעד הבא. חברות הביטוח בהחלט נמצאות בשלב של התפתחויות מעניינות ומחפשות פתרונות פורצי דרך חדשים. בינתיים, משתמשי קזחסטן שמחים ללמוד הצעות חדשות מחברות הביטוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *